Mërgimtarët nga Bujanoci që u aksidentuan në Kroaci, jashtë rrezikut për jetë

Një aksident i frikshëm ka ndodhur dje në Kroaci, në pjesën afër kufirit me Serbinë. Vetura e tipit Mercedes ka marrë flakën dhe është bërë copë-copë pasi humbi drejtimi.

Pasi humbi drejtimin, vetura shpërtheu në flakë, por që për fat të mirë, zjarrëfikësit dhe emergjenca kanë qenë afër kësaj zone duke intervenuar me shpejtësi.

Indeksonline ka mësuar identitetin e dy shqiptarëve dhe gjendjen e tyre aktuale shëndetësore, bëhet fjalë për dy shqiptarë nga Bujanoci, me qëndrim në Zurich të Zvicrës.

Vëllezërit M.Shabani dhe M.Shabani raportohet se janë jashtë rrezikut për jetë, njëri nga vëllezërit po trajtohet në spitalin e Vinkovcit, ndërsi tjetri në spitalin e Osijekut./T